Tupekuulid: seksikad ja tervistavad

Vaagnapõhjas on peidus grupp lihaseid, mille toonusest sõltub seksuaalsus ja tervis. Neid tähtsaid salalihaseid saab treenida — kelmika tupekuulikese abil.

“Hästi naljakas tunne! Tegelikult arvasin ma esimese hooga, et kuul haihtus kusagile. Kuna ta aga välja ei potsatanud, pidi ta minu sees olema,” meenutab Merle S. (26) oma esimest tupekuulikatsetust. “Püüdsin siis vaagnas igasuguseid lihaseid pingutada ja lõdvestada, aga ei mingit tagasisidet minu sisemusest. Ja siis äkki tundsin kuuli! Olin rõõmus nagu laps: hakkama sain! Nii see sõltuvussuhe alguse sai.” Merle on tupekuule enda kehaga lähema kontakti saavutamiseks kasutanud mitu aastat ja avastanud tänu sellele endas kuhjaga tundmusi, millest tal varem aimugi polnud.Igaühel oma motiiv

 • Mehe ja naise keskea erinevused
 • Tantsu abil tippvormi
 • Elu koos leukeemiaga
 • Nõtke selja harjutused
  Vaagnapõhjas on grupp lihaseid, mille üks ülesannetest on sulgeda tupp, kuseteed ja pärasool. Need lihased on tahtega treenitavad nagu kõik teised lihased. Günekoloogid, uroloogid ja füsioterapeudid soovitavad treenida vaagnapõhjalihaseid terviseprobleemide vältimiseks ja ka olemasolevate leevendamiseks.Naistearst Kai Haldre sõnul on tupekuulide kasutamiseks mitmeid põhjusi: “Surve vaagnapõhjale raseduse ajal, ülekaal, hormonaalsed muutused last oodates ja üleminekueas venitavad ning nõrgestavad vaagnapõhjalihaseid, vähendavad nende elastsust ja toonust. Sellega võivad kaasneda uriinipidamatus, põie ja emaka vajumine, samuti seksuaalse tundlikkuse kahanemine.” Kuulidest on abi vaagnapõhjalihaste toonuse tõstmisel, samuti utsitab kuulidega treening naist endaga tegelema ja aitab üle tõrkest end puudutada. Günekoloog ei soovita kasutada tupekuule menstruatsiooni ja põletiku ajal ning 4–6 kuud pärast sünnitust või lõikust, et lihased ja koed saaksid taastuda.Korrapäraselt harjutades on tulemust oodata 3–5 kuu pärast. Arukas on säilitada kuule puhastatuna. Kui aga juhtub, et kuuli tupest ise kätte ei saa, tuleb julgelt naistearstilt abi paluda.
 • Õde-konsultant Merike Mikko töötab Tallinna inkotoas. Selles kabinetis nõustatakse uriinipidamatusega inimesi. Merike Mikko sõnul arvatakse meil ikka veel ekslikult, et uriinipidamatus on harvaesinev, ravimatu ja varjamist vajav probleem, mis tabab vanainimesi. Nii see pole. Uriinipidamatus on tahtmatu uriini eritumine ebasoovitavas kohas ja ebasobival ajal ning elu jooksul kogeb seda iga kolmas naine. Enim juhtub seda vanuses 40–49. Sagedasemad põhjused on hormonaalse tasakaalu muutused seoses menstruatsioonitsükli, raseduse ja klimakteeriumiga, pikaajaline surve vaagnapõhjale raseduse ja sünnituse ajal, kuseteede põletikud, naissuguelundite haigused ja kasvajad.Kõige paremini alluvad ravile kerge ja keskmine uriinipidamatus, mille leevendamiseks on palju abi just vaagnapõhjalihaseid tugevdavast treeningust. Kuna tupekuulid on meil veel vähe tuntud ja apteegis pakutavad ka kallid, eelistavad paljud naised tavalisi vaagna-, kõhu- ja seljapiirkonna harjutusi, mis seisnevad vastavate lihasgruppide regulaarses pingutamises-lõdvestamises. Kel aga võimalusi ja uudishimu, võiks julgelt ka tupekuulide abil harjutusi teha. Neid kasutades on kergem leida üles tugevdamist vajavad lihased ja jõuda kiiremini eesmärgini.Tupekuule võib julgelt küsida erootikaäridest. Müügil  on erivärvilised kuulid, ühekaupa ja nöörikesega paariks või neljaks ühendatuna. Kuule on eri mõõdus. Paraku on nad kõik suhteliselt kerged, mis teeb nende tunnetuse algaja jaoks üsna raskeks. Katsetamishuvilised naised leiavad siit ka ilma nöörita väiksemad nn geišakuulid, mis võimaldavad end arendada juba kogenenumal kuulisõbral.

   

  Kuidas treenida ravikuulidega?
  · tee kuul libestusaine või veega märjaks (kergem paigaldada)
  · aseta kuul umbes 3-4 cm sügavusele
  · keskendu ja tunneta vaagnapõhja-, sealhulgas kuuli ümbritsevaid lihaseid
  · tõmba hästi kergelt kuuli küljes olevast nöörist; pinguta seejuures vaagnapõhjalihaseid nii, et kuul liiguks tupes üles- ehk sissepoole

  NB! Pingutades vaagnapõhjalihaste asemel liialt kõhulihaseid, lükkad kuuli tupest välja!

  Kuuli abil saab teha jõu- ja vastupidavusharjutusi.

  Vastupidavusharjutus:
  · alusta kergema kuuliga
  · liigu koos kuuliga umbes 30 minutit päevas
  (teadlikult lihaseid pingutades muutub harjutus raskemaks)

  Kuuliga regulaarselt treenides suureneb vaagnapõhjalihaste aktiivsus, ühtlasi süveneb oskus neid eri olukordades kasutada. Lihastoonuse tõustes võib kergema kuuliga harjutada 1–1,5 tundi päevas.

  Jõuharjutus:
  Harjuta alguses selili lamades, põlved kõverdatud ja tallad vastu maad. Kui tunned, et valdad tehnikat, treeni seistes. Harjutust võib sooritada ka kükakil või üks jalg pingil.

  · alusta kergema kuuliga
  · suru lihased täiest jõust 5–10 sekundiks ümber kuuli
  · lõdvesta 10–20 sekundit
  · tee nii 5–10 korda üks-kaks seeriat päevas

  Lõdvestuse harjutamine on sama tähtis kui jõu- ja vastupidavusharjutused. Lihastel tuleb lasta lõdvestuda iga kokkutõmbe vahel, samuti pärast harjutuse lõppu. Ka kuul tuleb kergemini välja, kui lihased on lõõgastunud.

   

   

  Delfi-Tervis.

Kommentaarid on suletud